Rozpoczęła się przeprowadzka do wyremontowanej części szpitala dziecięcego w Białymstoku

W poniedziałek  25.07.2022 r. do użytku została oddana wyremontowana część Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii, Hepatologii, Żywienia, Alergologii i Pulmonologii!

Rozpoczyna się przeprowadzka do wyremontowanej części szpitala dziecięcego.

Co prawda remont potrwa jeszcze rok (teraz budowlańcy wejdą do drugiej części szpitala), ale dla pacjentów będzie to czas spędzony w dużo lepszych warunkach niż wcześniej.

To jeden z pierwszych odcinków, w których zakończono gruntowną modernizację.

Dzięki temu, każda sala chorych jest 1 lub 2-osobowa, wyposażona w węzeł sanitarny, wentylację mechaniczną. Oddział zapewnia też w obrębie pokoi miejsce dla rodziców i opiekunów Małych Pacjentów, pomieszczenia socjalne i sanitariaty dla rodziców oraz odwiedzających.

Dodatkowo, wszystkie pomieszczenia personelu zostały zabezpieczone elektroniczną weryfikacją dostępu oraz odnowione.

Wszelkie pomieszczenia klinik dostosowano do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i budowlanych, takich jak długość dojść ewakuacyjnych czy szerokość przejść i drzwi.

W ostatnich tygodniach udało się  wymienić również stolarkę okienną szpitala.

Jest to początek wielkich zmian w szpitalu. Dzięki modernizacji wszystkich klinik, znacznie podwyższy się komfort i standard pobytu hospitalizowanych Pacjentów oraz ich opiekunów.

Szpital od 30 lat nie był remontowany. Remont szpitala UDSK zakończy się wiosną 2023 roku. Jego koszt wyniesie ponad 37 milionów złotych.

Red. OKO

Fot. Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku

na podst. Medyk Białostocki i UDSK

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy