RSO rozsyła informacje o koronawirusie: Jak zapobiegać zakażeniu?

Osoby, które mają zainstalowaną aplikację RSO (Regionalny System Ostrzegania) otrzymały na telefon komunikat z informacją dotyczącą koronawirusa.

RSO: Informacja o koronawirusie: Jak zapobiegać zakażeniu?

Często myj ręce, używając mydła i wody lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Jeśli masz pytania dotyczące koronawirusa zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 190 590 lub wejdź na stronę www.gov.pl/koronawirus

Co powinienieś wiedzieć o koronawirusie? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ

***

RSO-SMS

RSO jest aplikacją na telefony komórkowe. Każdy, kto chce otrzymywać powiadomienia z RSO, musi najpierw zainstalować aplikację na swoim telefonie.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to system, który ma za zadanie ostrzec mieszkańców danej okolicy o zbliżaniu się niebezpieczeństwa, np. powodzi, czy wichury. Komunikat (ostrzeżenie) generowany jest przez wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego, a następnie w naziemnej telewizji cyfrowej (telewizja regionalna) i aplikacjach telefonicznych oraz SMS (tylko najważniejsze komunikaty).

 

Red. M.L.

Fot. Podlaskie24.pl

RSO

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy