Ruszył program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od komputerów i smartfonów

Ruszył program pilotażowy dla dzieci uzależnionych od komputerów i smartfonów

 

Program pilotażowy skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii cyfrowych z województwa podlaskiego. Pacjenci objęci opieką, korzystają ze świadczeń bezpłatnie.

Program pilotażowy stanowi odpowiedź na zaburzenia psychiczne wynikające z częstego korzystania przez dzieci i młodzież z mediów cyfrowych za pośrednictwem narzędzi takich jak komputery, smartfony, tablety czy inne urządzenia elektroniczne. Jest to  dodatkowo potęgowane przez pandemię SARS-CoV-2.

– Do tej pory nie było poradni bezpośrednio dedykowanych oddziaływaniom terapeutycznym skierowanym do dzieci i młodzieży problemowo korzystających z nowych technologii cyfrowych.

Przeprowadzenie programu pilotażowego umożliwi przetestowanie sposobu organizacji opieki nad uzależnionymi od nowych technologii dziećmi i ich rodzinami –podkreśla Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Maciej Bogdan Olesiński.

W województwie podlaskim prowadzony będzie w Ośrodku Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych Etap przy ul. Włókienniczej 7 w Białymstoku. 

Uzależnieni od nowych technologii – do kogo skierowany jest program?

Ze świadczeń skorzystać mogą zarówno dzieci przed rozpoczęciem realizacji obowiązku szkolnego, jaki dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych do ich ukończenia.

Czas trwania terapii dostosowany jest w ośrodku do pacjenta, który się na nią zgłosi. Wszystkie świadczenia oferowane w ramach programu pilotażowego są dla pacjentów bezpłatne.

Program pilotażowy skierowany do dzieci i młodzieży uzależnionych od nowych technologii cyfrowych realizowany będzie w latach 2021-2023 w 10 ośrodkach na terenie kraju.

 

 

 

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

NFZ

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy