Rutka Tartak. Kurier wiózł z Łotwy na zachód czterech nielegalnych migrantów

Kurier wiózł z Łotwy na zachód czterech nielegalnych migrantów

Czterech nielegalnych migrantów przewoził tzw. kurier pochodzący z Łotwy, zatrzymany przez policję w pobliżu granicy polsko-litewskiej, wewnętrznej granicy UE. Kierowca zabrał cudzoziemców na Łotwie i miał ich dowieźć do Europy Zachodniej.

Jak poinformował w poniedziałek Podlaski Oddział SG, 56–letniego Łotysza jadącego autem marki Volvo zatrzymali do drogowej kontroli policjanci w Rutce-Tartak (Podlaskie). Okazało się, że jadą z nim czterej inni cudzoziemcy – trzej obywatele Syrii i Marokańczyk – bez dokumentów uprawniających do legalnego wjazdu i pobytu w Polsce.

Do prowadzenia dalszych czynności grupa została przekazana Straży Granicznej. Migranci mieli jedynie przepustki z ośrodka dla cudzoziemców na Łotwie, zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Tzw. kurier usłyszał zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy; grozi mu do ośmiu lat więzienia.

Od początku tego roku na granicy polsko-litewskiej zatrzymanych zostało ponad 70 osób podejrzanych o pomoc lub organizowanie nielegalnego przerzutu ludzi. Kontrole prowadzi tam nie tylko SG i policja, ale też KAS i ITD.(PAP)Array

Red. OKO

Fot. Straż Graniczna Twitter

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy