Rutki Kossaki. Premier Morawiecki z wizytą w woj. podlaskim

„Chciałbym, żeby cała Polska miała taki gen wspólnoty, jaki wy macie. Bardzo wam za to dziękuję” – zaczął swoje wystąpienie premiera w Rutkach Kossakach premier Mateusz Morawiecki. Spotkał się z mieszkańcami w Szkole Podstawowej.

 

,,Oponenci mówią że 500 plus nam nic nie zmieniło, co oni chcą w ten sposób powiedzieć ? Że cofną te programy,? Nie wiem. (…)Ale przestrzegam byśmy uważali na srogich farbowanych lisów. My też się mylimy, popełniany błędy, ale chcemy reprezentować wszystkich – mówi premier.

Potem pytania zadawali mieszkańcy.

,,Robimy co możemy, by ulżyć rolnikom. Bo rolnictwo i polska wieś była jest i będzie oczkiem w głowie naszej polityki. Chcemy odbudowywać przetwórstwo rolne. Masowe bezrobocie i masowe wyjazdy za granicę to dwie zmory które udało nam się pokonać. 300 tys. Polaków wróciło do swoich rodzin” -mówił Mateusz Morawiecki.

Po tych słowach zgromadzeni mieszkańcy krzyczeli – „Tu jest Polska”!

Nasz program jest nastawiony na inwestycje lokalne. Pogoniliśmy mafie watowskie i uzdrowiliśmy finanse publiczne – kontynuuje premier. Wyróżnikiem od konkurencji jest wiarygodność. Umów trzeba dotrzymywać. Obiecaliśmy 13. emeryturę, 14. i jest – zakończył premier.

Dariusz Modzelewski, wójt gminy Rutki Kossaki podziękował premierowi za pieniądze na inwestycje, jednak skarżył się na odcięcie od S-8:

Nasza gmina to plac budowy, w tej teczce mam mnóstwo inwestycji, które zostaną zrealizowane. Dziękuję za to.
Odcięli nas od S8, możemy ją oglądać zza siatki- mówił Dariusz Modzelewski.

 

Red. OKO

Fot. Kancelaria Premiera Twitter

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy