Rzecznik IMGW: wymarzona pogoda na weekend

Rzecznik IMGW: wymarzona pogoda na weekend

Piątek będzie ostatnim deszczowym dniem w tym tygodniu. Na południowym wschodzie wystąpią przelotne deszcze, natomiast weekend zapowiada się słoneczny z temperaturą do 20 stopni – poinformował PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Piątek będzie pochmurny w całym kraju. Najchłodniej na Wybrzeżu, zaledwie od 13-15 stopni. W pozostałej części kraju od 19-20 stopni. Na krańcach wschodnich jeszcze 22 stopnie. Front atmosferyczny, który od kilku dni wędruje z zachodu na wschód będzie jeszcze aktywny na Podkarpaciu oraz na Lubelszczyźnie.

 

„Tam przelotne opady deszczu, ale i burze będą się pojawiały, podczas których może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru nie powinny przekraczać 70 km/h” – powiedział PAP Grzegorz Walijewski, rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Może także pojawić się grad do 2 cm średnicy.

 

W nocy z piątku na sobotę będzie jeszcze chłodno i deszczowo. „Temperatura wyniesie od 3-6 stopni, nieco cieplej będzie na Lubelszczyźnie oraz Podkarpaciu, bo tam końcówka tego frontu będzie, więc więcej chmur i około 9-10 stopni” – zaznaczył rzecznik.

 

Sobota i niedziela pogodowo będą wyglądać tak samo – słonecznie i ciepło. Temperatura w całej Polsce od 17-22 stopni. „Wymarzona pogoda na weekend, bez niebezpiecznych wiatrów” – ocenił Walijewski. „Chociaż temperatura mogłaby być ciut wyższa, jak się spodziewamy po końcówce maja” – dodał.(PAP)

Red. OKO

Fot. Podlaskie24. pl

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy