S61. Nietrzeźwy kierowca spał za kierownicą na trasie szybkiego ruchu

Nietrzeźwy 48-letni kierowca spał za kierownicą na trasie szybkiego ruchu

W środę, tuż przed 23 łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze S 61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód.

Zgłaszający dodał, że auto stwarza zagrożenie w ruchu. Przybyły na miejsce patrol Policji zauważył stojące na poboczu nieoświetlone daewoo. Jak się okazało, w samochodzie, za jego kierownicą spał mężczyzna. Chwilę później, w trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego alkohol.

Przypuszczenia mundurowych potwierdził alcoblow, którego lampka zaświeciła się na czerwono.

Ponieważ mężczyzna odmówił dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie, pobrana została mu krew. W trakcie sprawdzania 48-latka w systemach okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego daewoo nie ma aktualnych badań technicznych oraz OC. Dodatkowo, wobec jednego z policjantów, kierowca użył wulgarnych słów.

48-latek został więc zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Następnego dnia podejrzewany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 48-latek odpowie również za popełnione wykroczenia. Niewykluczone, że mężczyźnie przedstawiony zostanie też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu.

Red. M.L.

Fot. zdjęcie ilustracyjne Podlaska Policja

Podlaska Policja

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy