Saperzy wywieźli dwa niewybuchy – mieszkańcy Nowogrodu wracają do swoich domów

W czwartek przed południem saperzy wywieźli z Nowogrodu (Podlaskie) dwa niewybuchy znalezione podczas prac ziemnych

W związku z potencjalną, dużą siłą rażenia, była konieczność ewakuacji mieszkańców. Na czas działań saperów zablokowano kilka dróg dojazdowych do miasta.

Policja zgłoszenie o niewybuchach wykopanych w centrum Nowogrodu dostała w środę przed południem.

Prace podjęcia przez saperów dwóch pocisków, znalezionych podczas zaplanowano na czwartek. Tego dnia rano konieczna była ewakuacja mieszkańców, bo – jak wynikało z map zamieszczonych na stronie internetowej Nowogrodu – obszar zagrożony na wypadek eksplozji obejmował całe miasteczko. Odwołano też zajęcia w szkole, która znajdowała się na tym obszarze.

Większość mieszkańców sama się ewakuowała, z miejsc przygotowanych przez miasto w świetlicach miejskich skorzystało w sumie kilkadziesiąt osób.

Przed południem akcja saperów zakończyła się, a mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów – podała podlaska policja. Na czas działań policjanci zablokowali drogi dojazdowe do miasta.

Podobne działania w mieście przeprowadzono 29 listopada, wówczas też mieszkańcy Nowogrodu musieli opuścić domy na czas akcji zabezpieczenia i podjęcia przez saperów niewybuchu – pocisku artyleryjskiego. Obszar potencjalnego rażenia był nieco mniejszy, a liczbę objętych tą ewakuacją szacowano na 1,2 tys. osób.(PAP)

 

Red. M. L.

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy