SG: 118 cudzoziemców próbowało w czwartek nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi

118 cudzoziemców próbowało w czwartek nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Mozambiku – podała SG w raporcie z minionej doby

W okolicach Dubicz Cerkiewnych cudzoziemcy podchodzili pod barierę z drabiną, ale ostatecznie wycofali się.

Zatrzymano też pięciu kolejnych tzw. kurierów przewożących nielegalnych imigrantów. To Polak, dwóch Ukraińców oraz obywatele Azerbejdżanu i Bułgarii; przewozili łącznie dwudziestu imigrantów – podała SG w piątek (7.10) rano na Twitterze.

W lipcu i sierpniu polska Straż Graniczna odnotowała po ok. 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. We wrześniu tych prób było blisko 1,3 tys. Październik rozpoczął się od rekordowej w ostatnich miesiącach liczby, bo w minioną sobotę SG odnotowała 120 prób w czasie jednej doby; łącznie od początku października SG zanotowała ponad ponad pół tysiąca prób.

Po zbudowaniu stalowego ogrodzenia na granicy z Białorusią, prowadzone są jeszcze prace związane z uruchomieniem tam tzw. bariery elektronicznej. Pierwsze jej kilometry mają być uruchomione prawdopodobnie w październiku – mówiła niedawno PAP rzecznik SG por. Anna Michalska.

Pełne uruchomienie systemu złożonego m.in. z sieci detektorów i kamer wraz z Centrum Nadzoru w Białymstoku, do którego będą trafiać sygnały z urządzeń na granicy, planowane jest na koniec roku.

Red. M.L.

Fot. Twitter Straż Graniczna

Straż Graniczna / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy