SG: 20 osób próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi

20 kolejnych cudzoziemców próbowało w niedzielę dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi – podała w poniedziałek (4.07) na Twitterze Straż Graniczna.

Byli to między innymi obywatele Angoli, Kongo, Somalii, Sudanu i Egiptu.

Próby przekroczenia granicy miały miejsce na odcinkach granicy chronionych przez placówki SG: Białowieża i Bohukały. SG podała, że część z migrantów przeprawiała się przez rzeki Leśna Prawa i Bug.

Dobiega końca budowa zapory na granicy. Będzie miała 187 km długości. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów.

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej.


Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje – wydany przez wojewodę na wniosek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów. (PAP)

Red. M.L.

Fot. Twitter Straż Graniczna

Straż Graniczna / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy