SG: 39 osób próbowało w sobotę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

39 cudzoziemców próbowało w sobotę nielegalnie przedostać się do Polski przez granicę z Białorusią. Byli to m.in. obywatele Armenii, Turcji, Kenii i Erytrei. Wszystkich zatrzymano – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna.

Cudzoziemcy mieli rosyjskie wizy. Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską na odcinkach, za których ochronę odpowiadają podlaskie placówki SG w Płaskiej, Białowieży i w Dubiczach Cerkiewnych – poinformowała w niedzielę (31.07) rano na Twitterze Straż Graniczna.

Z jej danych wynika, że od początku lipca zanotowano blisko 900 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. Od początku roku było blisko 6,9 tys. takich prób.

Próby te są też notowane na granicy Polski z Litwą – wewnętrznej granicy UE. Od początku roku zatrzymano tam 282 imigrantów, którzy z Białorusi dostali się na Litwę i z tego kraju przekroczyli granicę, np. byli przewożeni przez tzw. kurierów.

Kończy się budowa stalowej zapory na granicy z Białorusią

Zapora miała być gotowa do końca czerwca. Ostatecznie prace przedłużono o miesiąc. Jak poinformowała w minioną sobotę rzeczniczka SG por. Anna Michalska, przęsła ustawiane są na ostatnich kilkudziesięciu metrach, a na już ukończonych odcinkach prowadzone są prace związane z instalacją tzw. bariery elektronicznej, czyli systemu kamer i detektorów.

Red. M.L.

Fot. PAP

Straż Graniczna / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy