SG: Ośmiu cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie przez granicę z Białorusi do Polski


Ośmiu cudzoziemców próbowało w sobotę (14.05) dostać się nielegalnie do Polski przez granicę z Białorusią – podała w raporcie z minionej doby Straż Graniczna. W niedzielę (15.05) od północy było to szesnaście osób.

Cudzoziemcy przerzucali kładki przez concertinę na odcinkach, za których ochronę odpowiadają placówki graniczne w Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze. Białoruskie służby rzucały kamieniami, miały miejsce prowokacje słowne, obrażanie Polski i polskich służb – podała Straż Graniczna w niedzielę (15.05) rano na Twitterze.

Również w miniony piątek (13.05) Straż Graniczna odnotowała próbę przerzucenia przez concertinę drewnianej kładki, by sforsować granicę. Próba miała miejsce w okolicach Dubicz Cerkiewnych.

Według danych Straży Granicznej, od początku maja było ok. pół tysiąca prób nielegalnego przedostania się do Polski z Białorusi. Od początku roku – blisko 5 tys.

Do 30 czerwca obowiązuje czasowy zakaz przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Zakaz jest wprowadzony rozporządzeniem MSWiA. Taki zakaz obowiązywał także od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r. Od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.


Red. M.L.

Fot. Twitter Straż Graniczna

Straż Graniczna / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy