SG: Podczas weekendu 159 cudzoziemców próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi do Polski

Podczas minionego weekendu (25-27.11.2022 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili 159 cudzoziemców, usiłujących nielegalnie przedostać się z  Białorusi na terytorium Polski. Zatrzymano również dwóch pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Jak informuje POSG zdarzenia odnotowane zostały na odcinkach służbowej odpowiedzialności dziewięciu Placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej położonych na granicy z Białorusią. Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy – 70 miało miejsce w piątek. W sobotę takich zdarzeń było 45, w niedzielę 44. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele Afganistanu, Erytrei, Syrii, Indii, Pakistanu, Iraku, Iranu, Kamerunu, Konga, Sudanu i Etiopii. Migranci usiłujący nielegalnie dostać się na terytorium Polski przez rzekę Świsłocz wykorzystali między innym ponton, dostarczony im, a następnie zabrany na swoją stronę granicy przez białoruskie służby.
Zatrzymano także dwóch kurierów usiłujących przewieźć w głąb kraju osoby, które uprzednio nielegalnie przekroczyły granicę. Obywatele Ukrainy, którzy dwoma autami przewozili 6 cudzoziemców zatrzymani zostali w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Mielniku.
Od początku listopada br. Straż Graniczna ujawniła już 2044 osób usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko – białoruską granicę. Zatrzymano również 446 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu granicy polsko – białoruskiej.

Red. M.L.

Fot. Twitter @Straz_Graniczna

Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy