SG: Sąd w Bielsku Podlaskim aresztował Ukraińca podejrzewanego o organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy


Sąd w Bielsku Podlaski aresztował na trzy miesiące Ukraińca podejrzewanego o zorganizowanie co najmniej pięciokrotnie nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – podał we wtorek (24.01) Podlaski Odział Straży Granicznej

Mężczyznę, mieszkańca województwa mazowieckiego zatrzymali pod Warszawą funkcjonariusze SG z Narewki – poinformował PAP Michał Bura z Podlaskiego Oddziału SG. Sprawa jest rozwojowa – dodał.

Zatrzymanie miało miejsce 17 stycznia. Mężczyznę wspólnie z funkcjonariuszami z Grupy Operacyjno-Śledczej Placówki SG w Narewce zatrzymali pogranicznicy z Warszawy a także Wydziału Zabezpieczenia Działań z Białegostoku.

„Mężczyzna podejrzany był o zorganizowanie co najmniej pięciu przekroczeń granicy państwowej z Białorusi do Polski kilkuosobowym grupom cudzoziemców wbrew obowiązującym przepisom. Czynności dokonane zostały w ramach prowadzonego śledztwa, nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Hajnówce” – podała we wtorek POSG w komunikacie.

Zatrzymany mężczyzna był przesłuchiwany w placówce SG w Narewce.

„W trakcie prowadzonych czynności zatrzymany złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do stawianych mu zarzutów”- podał POSG.

Mężczyzna przebywa w Areszcie Śledczym w Hajnówce.

Prokuratura Rejonowa w Hajnówce prowadzi też inną sprawę związaną z nielegalnym przekraczaniem granicy.

Kilka dni temu funkcjonariusze z placówki SG w Czeremsze współdziałając z wydziałem zabezpieczenia działań POSG zatrzymali w Lublinie 39-letniego Egipcjanina zaangażowanego w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy. „W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że zatrzymany mężczyzna czerpał korzyści finansowe z koordynowania i organizowania transportów nielegalnych migrantów do Niemiec” – informował w poniedziałek POSG w komunikacie.

Egipcjanin decyzją sądu w Bielsku Podlaskim został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Jest on – jak informuje SG – kolejną osobą zatrzymaną przez funkcjonariuszy w prowadzonej sprawie. SG nie podaje szczegółów, informuje jedynie, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. (PAP)

Red. M. L.

Fot. POSG

Podlaski Odział Straży Granicznej / PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy