SG uratowała 5 cudzoziemców, którzy utknęli na rozlewiskach rzeki Narew przy Zalewie Siemianówka

Funkcjonariusze Straży Granicznej uratowali wczoraj (23.02) 5 cudzoziemców, którzy po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy utknęli na rozlewiskach rzeki Narew przy Zalewie Siemianówka

„Informacja o osobach, które utknęły na bagnach wpłynęła do Placówki SG w Narewce nad ranem od Strażaków z PSP z Hajnówki i Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Niezwłocznie rozpoczęto działania poszukiwawcze. We wskazane miejsce zostały wysłane patrole, które przeszukiwały rozlewiska. W działaniach wykorzystano również drona” – informuje Krystyna Jakimik-Jarosz z POSG.

Ze względu na trudno dostępny teren w akcji ratowniczej wzięli również udział Strażacy.

„Po kilku godzinach patrol Straży Granicznej i żołnierze przy użyciu drona namierzyli 5 mężczyzn, których udało się bezpiecznie wyprowadzić z bagna. Czterech obywateli Jemenu i obywatela Syrii przewieziono do Placówki SG w Narewce, gdzie dostali suche ubranie i ciepły posiłek. Dziś z cudzoziemcami będą prowadzone czynności administracyjne” – dodaje Krystyna Jakimik-Jarosz.

Jest to już kolejna sytuacja, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z innymi służbami, z narażeniem zdrowia, a nawet i życia ratują osoby, które w nielegalny sposób przedostały się na terytorium Polski.

SG: 19 kolejnych prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 19 osób – przekazała w czwartek (24.02) Straż Graniczna. Wśród zatrzymanych nielegalnych migrantów byli obywatele Egiptu, Ghany, Jemenu i Syrii.

„Wczoraj tj. 23.02. na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 19 osób – ob. Egiptu, Ghany, Jemenu i Syrii – napisała na Twitterze Straż Graniczna.

SG dodała, że w czwartek (24.02) na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku zatrzymano 11 nielegalnych imigrantów – obywateli Iranu i Jemenu.

Od początku roku funkcjonariusze SG odnotowali ponad 1,2 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski

W zeszłym roku było to 39,7 tys. prób, z czego 1,7 tys. w grudniu, 8,9 tys. w listopadzie, 17,5 tys. w październiku, 7,7 tys. we wrześniu, 3,5 tys. w sierpniu.

Red. M.L.

Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Straż Graniczna / PAP

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy