Sklepy otwarte dłużej w Wielki Czwartek i Piątek

Sklepy otwarte dłużej w Wielki Czwartek i Piątek

W Wielki Czwartek i Wielki Piątek sklepy będą otwarte dłużej, do godz. 23 – wynika z informacji zebranych przez PAP. W Wielką Sobotę handel ma działać do godz. 13, a w Wielkanoc sklepy są nieczynne, oprócz tych, w których za ladą stanie właściciel.

W Wielkim Tygodniu ponad 2500 sklepów sieci Biedronki była otwarta od poniedziałku od godz. 6 co najmniej do godz. 23; a od środy liczba sklepów zwiększy się do prawie 3000. W Wielką Sobotę wszystkie sklepy sieci Biedronki będą czynne do godziny 13.

 

Większość hipermarketów oraz supermarketów Carrefoura w Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek będzie otwartych do godziny 23. W Wielką Sobotę do godziny 13. Tak samo będą pracowały w tym dniu hipermarkety i supermarkety Auchan, a także sklepy Lidla i Netto.

 

Godziny pracy sklepów wydłuża także Kaufland, który standardowo w kwietniu pracuje od godz. 6 do 22. W tym okresie otwartych do godziny 23 będzie 18 marketów, a 13 czynnych od godziny 7.

 

„W okresie przed świętami wielkanocnymi, w dniach 6-7 kwietnia, godziny otwarcia sklepów zostaną wydłużone. Markety będą czynne do godziny 23. Wyjątek stanowią sklepy, które z uwagi na ograniczenia handlu w godzinach nocnych będą otwarte do godziny 22: Biłgoraj (al. Jana Pawła II 49), Końskie (ul. Lipowa 12), Świdnik (ul. Krępiecka 3), Białystok (ul. Wierzbowa 2), Nowa Sól (ul. Chałubińskiego 2)” – przekazała dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska Maja Szewczyk.

 

Jak dodała, „w Wielką Sobotę, markety Kaufland będą czynne do godziny 13, a w Poniedziałek Wielkanocny (tj. 10 kwietnia) wszystkie nasze placówki pozostaną zamknięte”.

 

Jak poinformowało PAP Biuro Prasowe Żabka Polska, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek sklepy będą czynne między 6 a 23. Jeśli chodzi o Wielką Sobotę, to „zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w Wielką Sobotę wszystkie sklepy mogą być otwarte do godz. 14”.

 

Jak podaje sieć, po godz. 14 decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w placówkach oraz w aplikacji Żappka.

 

„Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek” – przekazano.

 

W Wielkanoc obowiązuje to samo prawo, co w niedziele niehandlowe. „Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek” – wskazano.

 

W ustawie ograniczającej handel w niedziele przewidziano katalog 32 włączeń. Zakaz handlu nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, jeśli przychody z tej działalności stanowią co najmniej 40 proc. przychodów ze sprzedaży danej placówki. Ponadto, nie obowiązuje w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

 

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym naruszaniu przepisów – kara ograniczenia wolności.(PAP)

 

Red. OKO

Fot. PAP Regiony

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy