Spotkanie z Szymonem Hołownią w Białymstoku

21 października o godzinie 18 w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej, Szymon Hołownia spotkał się  z sympatykami. Mówił między innymi o działaniach Polski 2050 w ostatnim  roku i ocenił sytuację polityczną  w kraju.

 

Potwornym niebezpieczeństwem, które nas dotknęło i które widzimy dziś ze zdwojoną siłą jest paraliżująca nasz kraj od wielu lat, co najmniej od 15 polaryzacja” – Mówi Szymon Hołownia.

Lider Polska2050 zauważył, że Polacy są rozdzieleni między PO, a PiS.

Zaznaczył, że tak jak powinno się odsunąć PiS od władzy, nie można dopuścić do tego co zrobiła Platforma Obywatelska przed laty. Skrytykował polityków obu stron za ich przepychanki w mediach społecznościowych. Nawiązał również do kryzysu migracyjnego, które określił moralnym wyzwaniem dla naszych sumień.

 

Były kandydat na prezydenta zwrócił uwagę na rosnącą inflację

„Widzicie co dzieje się w kraju, w którym mamy prawie siedmioprocentową inflację? Za chwile ją będziemy mieli na poziomie 7%, bo to spirala inflacyjna kręci się bez litości. Ceny rosną, a więc rosną płace”

Powiedział, że pracownicy idą do pracodawcy, chcąc podwyżki. Jeżeli pracodawca się na to zgodzi, to musi to odbić w cenach towarów lub usług. Zwrócił uwagę na galopujące ceny prądu, gazu, paliwa. Zaznaczył związek przyczynowo-skutkowy między wzrostem prądu, a wzrostem cen wszystkich pozostałych produktów.

 

Spotkanie z Szymonem Hołownią to także podsumowanie ostatniego roku działalności Polski2050

Przewodniczący opowiedział o dokonaniach jego ugrupowania przez ostatni rok.

„Zrobiliśmy robotę, przygotowaliśmy wielkie programy. Pokażcie mi organizacje polityczną, która w Polsce ma pieniądze, która zrobiła taką prace merytoryczną jaką myśmy zrobili przez ten jeden rok”

Szymon Hołownia przypomniał, że jego ugrupowanie przygotowało kompleksową reformę ochrony zdrowia w Polsce. Podkreślił, że to bardzo istotne w obliczu pandemii. Konsultował się także ze strajkującymi medykami w Białym Miasteczku. Wspomniał także o „zielonym szlaku”, w którym Polska2050 prezentuje pomysły na transformację energetyczną w Polsce.

Ponad półgodzinne nagranie ze spotkania z Szymonem Hołownią znajdziecie pod linkiem poniżej.

https://www.facebook.com/Podlaskie24/videos/450873696375334/

 

Red. Kamil Dąbrowski / Maciej Walesiuk

Fot. Maciej Walesiuk

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy