Statuetki Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2021 rozdane

Statuetki Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2021 trafiły do przedsiębiorców ziemi łomżyńskiej

W Hali Kultury na Starym Rynku odbyła się uroczysta gala wręczenia Łomżyńskich Aniołów Biznesu 2021 – nagród przyznawanych przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i regionu.

Prestiżowe wyróżnienia przyznano w tym roku w sześciu kategoriach.

– Tegoroczna edycja konkursu jest wyjątkowa, ponieważ po pandemicznej przerwie możemy ponownie docenić działalność przedsiębiorców, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego miasta – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski dodając, że wydarzenie ma na celu również integrację środowiska biznesowego.

Do trudnego czasu pandemii, ale także wojny, która dotknęła naszych wschodnich sąsiadów nawiązał podczas oficjalnego otwarcia gali zastępca prezydenta miasta Andrzej Garlicki.

– Ta uroczystość jest ukłonem w Państwa stronę i podziękowaniem za pracę oraz społeczną odpowiedzialność w tym trudnym czasie.

Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński dziękowała wszystkim, którzy pomimo niełatwego okresu, zdecydowali się wziąć udział w kolejnej edycji konkursu.

Firma Roku

W kategorii Firma Roku kapituła konkursowa pierwsze miejsce przyznała Zakładowi Usług Informatycznych NOVUM SP Z.O.O., który w 2020 r. do aplikacji mobilnej Nasz Bank wprowadził rozwiązanie smartKARTA, jako odpowiedź na potrzeby społeczne w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Nagroda cieszy tym bardziej, że za nami wyjątkowo trudny okres naznaczony pandemią. Jest ona jednocześnie mobilizacją do dalszej pracy – mówił wiceprezes zarządu NOVUM SP Z.O.O. Zbigniew Forenc, który odebrał prestiżową statuetkę.

Inwestor Roku

Inwestorem Roku zostało przedsiębiorstwo GREENVIT SP Z.O.O., docenione za budowę nowego zakładu produkcji standaryzowanych ekstraktów roślinnych.

Firma „z sercem”

Pierwszą nagrodę w kategorii „Firma „z sercem” otrzymała Ubojnia Zwierząt Robert Rytel, natomiast Pracodawcą Jutra został HEXA BANK Spółdzielczy w Piątnicy.

Ambasador Ziemi Łomżyńskiej

Pierwsze miejsce w kategorii Ambasador Ziemi Łomżyńskiej otrzymał Teatr Lalki i Aktora w Łomży.


Kobieta Sukcesu

W kategorii Kobieta Sukcesu uhonorowane zostały: Elżbieta Parzych – skarbnik Miasta Łomża oraz Elżbieta Olejniczak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Konkurs Łomżyńskie Anioły Biznesu organizowany od 2017 r. przez Miasto Łomża wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży stał się gospodarczą marką ziemi łomżyńskiej.

W  roku 2020 nie odbył się z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, która była sprawdzianem elastyczności i możliwości dostosowawczych przedsiębiorstw oraz sprawdzianem wrażliwości społecznej biznesu.


Kategorie konkursu w tym roku zostały zaktualizowane i uwzględniają aspekty działalności przedsiębiorców w dobie pandemii.

Red. M.L.

Fot. UM Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy