Suwałki. Nad Czarną Hańczą powstanie park sensoryczny

Ponad 2,1 mln zł ma kosztować park sensoryczny, który powstanie na bulwarach nad rzeką Czarna Hańcza w Suwałkach (Podlaskie)

W parku będzie rosło ok. 60 gatunków drzew, krzewów i roślin.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podpisał we wtorek umowę na stworzenie parku. Jak poinformował magistrat, ma on powstać jeszcze w tym roku i będzie kosztować 2 mln 144 tys. zł.

W parku zostanie posadzonych około 60 gatunków drzew, krzewów i bylin prezentujących szeroką paletę barw, faktur i kształtów. Ogród sensoryczny będzie zajmował obszar ponad 1 hektara. Ma to być przestrzeń, w której można odkrywać bogactwo oraz piękno przyrody wszystkimi zmysłami, a nie tylko wzrokiem.

W parku wydzielone będą różne strefy tematyczne, strefa wzroku, dźwięku, dotyku, smaku, zapachu oraz strefa zabawy, a także edukacyjna rabata wodna z kamiennym przejściem” – powiedział prezydent Renkiewicz.

Projekt zakłada też zajęcia sensoryczne i warsztaty ekologiczne dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Suwałkach, szkolenia dla pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach dotyczące zmian klimatu, diagnostyki i inspekcji drzew oraz zakup sprzętu do pielęgnacji ogrodu.

Zamówienie realizowane jest ze środków UE w ramach projektu „Poprawa stanu zielonej infrastruktury na obszarach miejskich w regionie transgranicznym” Programu Współpracy Interreg Litwa-Polska 2021-2027. (PAP)

Red. M. L.

Fot. stock.adobe.com / UM Suwałki

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy