Świetlica w Rudce będzie miała nowe wyposażenie

Świetlica w Rudce będzie miała nowe wyposażenie

Zostanie ono kupione dzięki dofinansowaniu z Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego realizowanego przez samorząd województwa.

12 czerwca, podczas pikniku „Powitanie lata 2022” w Rudce wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz przekazał wójtowi gminy Rudka Marcinowi Gawrysiakowi symboliczny czek z dotacją.

To niezwykłe miejsce, skupiające całą tutejszą społeczność, integrujące pokolenia – mówił wicemarszałek Łukaszewicz. – Cieszą się, że jako samorząd województwa możemy przyczynić się do uatrakcyjnienia świetlicy – dodał.

Gmina wnioskowała o blisko 19 tys. zł na dofinansowanie zakupu wyposażenia i tyle otrzymała. Jak poinformował wójt Marcin Gawrysiak, za te pieniądze zostanie urządzony aneks kuchenny, a w głównej sali stanie wielka szafa.

Nasze dzieciaki mają dużo fajnego sprzętu i taka szafa pozwoli, żeby wszystkie te rzeczy były uporządkowane i nie niszczyły się. Powstanie też aneks kuchenny, bo dzieci pod okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich uwielbiają gotować – mówił wójt.

Świetlica w Rudce jest prowadzona przez gminę i Caritas Archidiecezji Drohiczyńskiej. Uczęszcza do niej kilkanaścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Prowadzone są tu zajęcia integracyjne oraz zabawy grupowe, zajęcia plastyczno-techniczne, muzyczne i ruchowe. Tu także dzieci znajdują pomoc w odrabianiu lekcji.

Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego – „Kreatywna wieś” służy aktywizacji mieszkańców wsi i małych miast na rzecz rozwoju własnej miejscowości. W ramach programu gminy mogą uzyskać dofinansowanie na projekty z dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej, zachowania i promowania dziedzictwa kulturowego, poprawy jakości i poziomu życia mieszkańców (ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii) oraz racjonalnego wykorzystania zasobów środowiska naturalnego. Dotacja z budżetu województwa może pokryć do 50 proc. całkowitych kosztów przedsięwzięcia.


W ramach tegorocznej 5. edycji przedsięwzięcia dofinansowanie otrzymało 27 samorządów na łączną kwotę 900 tys. zł.

Na podlaską wieś, w czasie czterech lat funkcjonowania Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego, z budżetu województwa trafiło ponad 2,5 mln zł. Łącznie udzielono 222 dotacji.

Red. M.L.

Fot. Kamil Timoszuk UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy