Świetlną Stolicą Województwa Podlaskiego została Dąbrowa Białostocka

Dąbrowa Białostocka została Świetlną Stolicą Województwa Podlaskiego. Tym samym odebrała tytuł Łomży, która od pięciu sezonów wygrywała na wojewódzkim etapie plebiscytu „Świeć się z Energą”

Konkurs plebiscytowy polega na wyłonieniu w drodze głosowania Czytelników i Internautów najpiękniej oświetlonego instalacjami świątecznymi miasta w województwie.

Do tegorocznej, 13 edycji zgłoszono z Podlaskiego dziewięć miast. Poza nowym zwycięzcą i obrońcą tytułu, zgłosiło się także Zambrów, Wasilków, Białystok, Augustów, Suwałki, Sokółkę i Ciechanowiec. Rywalizacja rozgrywała się głównie między Dąbrową Białostocką a Łomżą.

Przed pięcioletnim „panowaniem” Łomży, przez cztery kolejne lata, internauci za najładniej rozświetlone świątecznie miasto województwa podlaskiego uznawali Bielsk Podlaski.

Nagrodą za pierwsze miejsce w województwie, jest energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. i wirusobójcza lampa ultrafioletowa, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Zwycięstwo w swoim województwie to także szansa rywalizacji o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski” i kolejne nagrody – sprzęt AGD o wartości 40 tys. zł, a w tej edycji także wartą 25 tys. zł instalację fotowoltaiczną na wskazanej przez zwycięzcę placówce pomocowej.

Głosowanie w tym ogólnopolskim etapie odbędzie się od 14 do 25 stycznia.

 

Red. M.L.

Fot. Gmina Dąbrowa Białostocka

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy