Sylwia Sikorska nowym zastępcą dyrektora PODR

Sylwia Sikorska nowym zastępcą dyrektora PODR

Henryk Kowalczyk Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 15 marca 2023r. powołał mgr inż. Sylwię Sikorską na stanowisko zastępcy dyrektora PODR Szepietowo do spraw Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego.

Do obowiązków nowej dyrektor należy m.in. nadzór nad pracownikami PZDR, organizacja pracy doradców terenowych, inicjowanie propozycji usprawnień i zmian, które wpłyną na polepszenie i właściwą realizację zadań  wynikających z ustawy o jednostkach doradztwa rolniczego.

– Jest to ogromne wyróżnienie i zarazem wyzwanie. Mamy przed sobą ważne cele, priorytetem jest wdrożenie Planu strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej. Ten rok dla rolników jest bardzo ważny, nie mniej ważna jest tu rola doradców rolnych, którzy swoją pracą powinni przyczyniać się do wzmacniania konkurencyjności gospodarstw rolnych oraz wzrostu dochodów rolników  – mówi Sylwia Sikorska, nowa dyrektor PODR.

Sylwia Sikorska od 2016 roku pracuje w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Ukończyła studia na kierunku Rolnictwo, Zarządzanie oraz dwa kierunki studiów podyplomowych: Zarządzenie w jednostkach samorządu terytorialnego, Jakość i bezpieczeństwo żywności.

Oprócz posady w PODR pani dyrektor ma także gospodarstwo rolne.  Prowadzi je wspólnie z rodziną w gminie Szepietowo. Od 14 lat jest mężatką, ma dwoje dzieci córkę – 13 lat i syna – 3 lata.

Red. OKO

Fot. PODR

na podst. informacji PODR w Szepietowie

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy