Szepietowo i Czyżew. Przejścia podziemne i nad torami już budowie

W Czyżewie i Szepietowie rozpoczęły się już pierwsze prace przy budowie podziemnych przejść przez tory. Przejścia podziemne mają umożliwić bezpieczną i wygodną komunikację przez perony.

W Szepietowie trwa też budowa wiaduktu nad torami w drodze krajowej 66.

Nieopodal , w okolicy wsi Średnica-Maćkowięta  rozpoczęły się już pierwsze prace przygotowawcze do budowy tunelu pod torami. Zdemontowano też część wiaduktu kolejowego.  Teren jest przygotowany pod budowę nowego obiektu w tym miejscu.

Nie wszyscy są zadowoleni ze zmian. Część mieszkańców komentuje w internecie negatywnie plany budowy przejścia podziemnego i sam remont.

Strach tam będzie iść wieczorem Szepietowo to niebezpieczne rejony– uważa inetrnautka Małgorzata

Dojście na perony było wygodne…teraz trzeba będzie w tunelu z walizkami biegać …plus schody…- komentuje Jadwiga.

Mieszkańcy narzekają też na uciążliwości związane z remontem.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują linię Rail Baltica z Warszawy do Białegostoku na 70-kilometrowym odcinku Czyżew – Białystok.

Inwestycja obejmuje 6 stacji i 12 przystanków. Efektem prac będą szybsze, wygodniejsze i bezpieczne podróże. Zwiększy się dostęp do kolei. Po zakończeniu wszystkich prac, podróż najszybszym pociągiem z Białegostoku do Warszawy zajmie ok. 90 minut.


Inwestycja jest ważna również dla przewozów towarowych. Modernizacja zwiększa rolę kolei w przewozach regionalnych, dalekobieżnych oraz na międzynarodowej trasie Rail Baltica, która łączy Europę.

Budowa prowadzona jest w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok”. Wartość inwestycji prawie 3,4 mld zł, a jej zakończenie planowane jest na 2023 r.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy