„Szkoła do hymnu” – wielki finał o 11:11


Punktualnie o godzinie 11:11 blisko 4 miliony polskich uczniów oraz prawie 380 tysięcy nauczycieli razem zaśpiewają hymn narodowy. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży.

 

„Szkoła do hymnu” to akcja polegająca na wspólnym odśpiewaniu wszystkich czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. W każdej zgłoszonej szkole rozpocznie się o tej samej, symbolicznej godzinie 11:11.

Inicjatorem wydarzenia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym roku szef resortu Dariusz Piontkowski wspólnie odśpiewa hymn narodowy wraz z uczniami Zespołu Szkół w Nowych Piekutach w powiecie wysokomazowieckim.

 

„Dziękuję za tak duży odzew na akcję „Szkoła do hymnu”. 11 listopada to symboliczna data dla wszystkich Polaków. Cieszę się, że tak wielu uczniów i przedstawicieli kadry pedagogicznej, zarówno tych mieszkających w kraju, jak i poza jego granicami, już jutro, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego” – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

W tegoroczną akcję oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. MEN otrzymało ponad 100 zgłoszeń. We wspólne śpiewanie włączy się blisko 1000 uczniów, a wszystkich osób biorących udział w akcji będzie prawie 13 tys. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, oraz Turcji. Zgłoszenia są także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.

 

Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”

 

Akcję zainaugurowano przed rokiem z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięło w niej udział ponad 5 milionów uczniów i nauczycieli.

Red. M.L.

Fot. MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy