Szpital w Łapach otrzymał blisko 6 mln zł na inwestycje

Niemal 6 mln zł na inwestycje w łapskim szpitalu

Kolejne obiekty w szpitalu powiatowym w Łapach zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. To dzięki wsparciu z funduszy unijnych w kwocie niemal 6 mln zł.

Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek (8.07) członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski oraz Urszula Łapińska, dyrektor szpitala. W spotkaniu uczestniczył również Jan Perkowski, starosta białostocki.

– Zawsze warto inwestować w jednostki opieki zdrowotnej, bo ludzkie życie to największa wartość – mówił Marek Malinowski. – Poprawa jakości usług medycznych to jeden z priorytetów obecnego zarządu – podkreślił.

Z realizacji projektu skorzystają wszyscy. Zwiększy się komfort pobytu pacjentów i warunki pracy lekarzy.

– W ramach tych pieniędzy planujemy dokończyć remont i przebudowę budynku przy ul. Piaskowej tam, gdzie mieści się rehabilitacja – mówiła dyrektor Urszula Łapińska. – Druga część inwestycji to budynek główny szpitala, laboratorium oraz pracownia radiologiczna. Będzie remont pomieszczeń, dostosowanie ich do potrzeb pacjentów i personelu oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt – wyliczała.

Doposażone i wyremontowane zostaną pracownie: fizjoterapii, rentgenodiagnostyki ogólnej i USG, poradnie: rehabilitacyjna i położniczo-ginekologiczna, laboratorium diagnostyczne oraz ośrodek rehabilitacji leczniczej. W ramach projektu zakupione będą również meble i sprzęt komputerowy.

Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku.

Jej koszt wyniesie 7,1 mln zł, a dotacja z funduszy europejskich pokryje 5,85 mln zł.

– Bez tych pieniędzy to przedsięwzięcie by się nie udało. Cieszymy się bardzo, że możemy kontynuować modernizację naszej jednostki i choć mamy jeszcze wiele celów do osiągnięcia, to – jak widać – ta cykliczna praca się opłaca – mówił Jan Perkowski.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Wrota Podlasia

5 1 vote
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy