Tomasz i Ewelina Dąbrowscy z Kalinowa Czosnowa wygrali wojewódzki etap XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Najbezpieczniejsze gospodarstwa w regionie komisja wybierała z ponad 60 zgłoszonych na etapie regionalnym. W finale wojewódzkim znalazło się 9.

 

Rolnicy z Kalinowa Czosnowa, w powiecie wysokomazowieckim, będą reprezentować województwo podlaskie w finale ogólnopolskim.

Oprócz posiadłości państwa Tomasza i Eweliny Dąbrowskich z Kalinowa Czosnowa, na podium wojewódzkiego etapu konkursu znaleźli się: Aneta i Adam Gąsowscy z miejscowości Łapy Korczaki ( II miejsce ), Dorota i Leszek Goskowie z miejscowości Głodowo Dąb ( III miejsce ).

Ponadto komisja konkursowa przyznała 6 wyróżnień. Ogólnopolskie rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na początku sierpnia. A nagrodą główną jest ufundowany przez prezesa KRUS ciągnik rolniczy.

 

 

Konkurs ma na celu promocję zasad bezpiecznej pracy, ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

 

Według statystyk KRUS, w pierwszym półroczu 2018 roku w województwie podlaskim były 622 – wypadki, natomiast w pierwszym półroczu tego roku jest już 589 zgłoszonych wypadków.

 

Red. M.L.

Fot. KRUS OR w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy