6. Białostocki Jarmark Ogrodniczy

Trwa 6. Białostocki Jarmark Ogrodniczy

 

W ten weekend (7-8 września) miłośnicy roślin z pewnością chętnie wezmą udział w 6. Białostockim Jarmarku Ogrodniczym na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku (plac przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki).

 

Do wyboru do koloru

 

Strzeżcie się owady!

 

Na jarmarku możemy znaleźć różne rodzaje roślin. Dużą popularnością cieszy się stanowisko z roślinami owadożernymi. Tam możemy poznać, a także kupić ich różne rodzaje. Sprzedawcy dokładnie wyjaśnią jakiej pielęgnacji potrzebują tego typu rośliny. Na tym stanowisku możemy kupić rosiczki, muchołówki, kapturnice i dzbaneczniki. Część z nich woli nasłonecznione miejsca.  Od rodzaju rośliny zależy także to, jakie owady „zjada.” Tak też rosiczka najlepiej radzi sobie z owocówkami. Ale jak często należy podlewać naszego pomocnika w walce z owadami? Co ciekawe rośliny te ciągle powinny stać w wodzie, przynajmniej do 2/3 wysokości doniczki. Ważne jest, aby pamiętać iż „zjadacze owadów” nie potrzebują żadnych nawozów.

 

Byliny, krzewy, drzewka ozdobne i nie tylko

 

Prócz roślin owadożernych na 6. Białostockim Jarmarku Ogrodniczym znajdziemy wiele bylin. Wśród nich między innymi piękne żurawki, których różnorakie odmiany i kolorowe liście pocieszą nasze oko przez długi czas. Dość popularne są także wszelkie odmiany traw ozdobnych. Ich wysokość sięga od 60 cm do ponad 100 cm. Nie zabraknie także krzewów i drzewek ozdobnych.

Oprócz roślin działkowych, ogrodowych na wydarzeniu znajdziemy też te domowe. Bardziej wytrzymałe i mniej wymagające sukulenty i kaktusy to idealne rozwiązanie do mieszkania. Prócz roślin, tradycyjnie na jarmarku znajdziemy swojskie wędliny, regionalne pieczywo, miody, miody pitne, sery, wyroby rękodzielnicze i obrazy. No i oczywiście atrakcje dla dzieci – uwielbiane przez nie dmuchańce.

 

 

Red. G.O.

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy