„Tydzień Białoruski” znika z anteny TVP po 23 latach

Władze TVP Białystok podjęły decyzję o zdjęciu z anteny emitowanego od 23 lat „Tygodnia Białoruskiego”. Dwudziestominutowy program w języku białoruskim zniknie w niedzielę 19 kwietnia, czyli w pierwszy dzień prawosławnej Wielkanocy. Przyczyną mają być problemy finansowe wywołane epidemią koronawirusa.

„To absolutny skandal, który potwierdza, że dwa miliardy złotych przeznaczone na TVP mają służyć wyłącznie propagandzie. Dlatego dziś wraz z posłem Krzysztofem Truskolaskim i Eugeniuszem Czykwinem skierowaliśmy pilną interwencję w tej sprawie” – poinformował poseł Robert Tyszkiewicz.

Poseł Paweł Krutul wystąpił w tej sprawie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„W interpelacji pytam między innymi o to, dlaczego mimo ogromnego dofinansowania Telewizji Publicznej przez Rząd w kwocie 2 mld złotych rocznie nie zabezpieczono środków na realizacje programów ważnych dla mniejszości narodowych i etnicznych” – mówi poseł.

Wszystkiemu winna jest epidemia koronawirusa.

Jak czytamy w przedstawionym  przez Pawła Krutula piśmie, decyzja o zdjęciu programu z anteny została podjęta w związku z oszczędnościami, jakie wymusza epidemia koronawirusa.

„Realizację wszystkich programów mniejszości planuje sprywatyzować, wbrew misji Telewizji Publicznej” –  pisze poseł Krutul.

Oddział terenowy TVP 3 powstał w lipcu 1996 roku i obejmuje zasięgiem województwo podlaskie z siedzibą główną w Białymstoku.

Red. Marta Śliwińska

Fot. screen/Facebook: Paweł Krutul, Krzysztof Truskolaski, Robert Tyszkiewicz

Facebook: Paweł Krutul, Krzysztof Truskolaski, Robert Tyszkiewicz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ant

nareszcie rozsadna decyzja TVP….trzeba pozbywac sie programow smieciowych

Partnerzy