Uwaga na burzowy poniedziałek – możliwy grad i wiatr do 80 km/h

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie najsilniejszych z nich spaść może 40 litrów wody na metr kwadratowy. Porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Spaść może także niewielki grad. W rozmowie z PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik poinformował, że poniedziałek to kolejny dzień, w czasie którego prognozowane są przelotne opady deszczu oraz burze.

„Najsilniejsze z tych burz będą występować w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę” – powiedział.

Jak wskazał, burzom w tej części kraju towarzyszyć mogą opady deszczu wynoszące od 30 do 40 mm. Niewykluczone są porywy wiatru sięgające nawet 80 km/h oraz niewielki grad.

Opady możliwe są również na pozostałym obszarze kraju, jednak zjawiska w czasie burz powinny być już nieco słabsze

RSO: Województwo podlaskie – wszystkie powiaty. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad. Ważność od godz. 16:00 dnia 26.07.2021 do godz. 02:00 dnia 27.07.2021 r.

W najcieplejszym momencie dnia we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju na termometrach nadal zobaczymy 30-31 st. Celsjusza. Nieco chłodniej ma być na zachodzie i nad morzem, gdzie temperatury wahać się będą od 26 do 28 stopni Celsjusza.

„Na obszarach górskich będzie komfortowa temperatura w granicach 24-25 stopni Celsjusza, ale turystów, którzy wybierają się na szlaki górskie, muszę przestrzec, że tam również spodziewane są przelotne opady deszczu i burze” – powiedział Ogrodnik. (PAP)

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

PAP Regiony / RSO

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy