Uwaga na silny wiatr w Podlaskiem! Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu

Będzie mocno wiało. Ostrzeżenie dla województwa podlaskiego

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem w regionie lokalnie o prędkości dochodzącej do 100 km/h. To prognozy na piątek. Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są zwłaszcza w pierwszej połowie dnia.

 

ALERT RCB:

Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr (13/14.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.

Jak podało Biuro Prognoz IMGW w Białymstoku, po – poprzedzających odwilż – opadach marznących deszczu i mżawki, które w Podlaskiem miały miejsce w czwartek nad ranem i rano, w piątek od północy pojawi się nad regionem silny wiatr zachodni i północno-zachodni. Prognozowana średnia prędkość to 35-50 km/h, w porywach do 90 km/h a lokalnie nawet do 100 km/h.

Wydane ostrzeżenie dotyczy czasu od północy do godz. 18 w piątek, ale najsilniejszego wiatru należy spodziewać się w pierwszej połowie dnia. Możliwy jest też deszcz, przechodzący w deszcz ze śniegiem, temperatura maksymalna sięgnie 5-7 stopni Celsjusza.

Według meteorologów, w najbliższych dniach w Podlaskiem spodziewana jest „huśtawka temperatur” w okolicach zera stopni Celsjusza.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

Alert RCB / Biuro Prognoz IMGW w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy