W Choroszczy powstaną Hot-Spoty

Gmina Choroszcz otrzymała z Unii Europejskiej bon na 15 tys. euro. Środki te przeznaczy na instalację bezpłatnego Wi-Fi w miejscach szczególnie odwiedzanych przez mieszkańców i turystów.

 

Bon na rozwój bezprzewodowego internetu Gmina Choroszcz otrzymała w ramach Programu „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych – WiFi4EU”. Jak informuje Urszula Glińska, rzecznik prasowy burmistrza Choroszczy, było to możliwe dzięki temu, że Gmina Choroszcz przyjęła zaproszenie i przystąpiła do konkursu ofert. Spośród ponad 10 tys. wniosków, w pierwszej edycji inicjatywy zakwalifikowało się tylko 30% jednostek samorządowych, w tym gmina Choroszcz.

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie dostępu do wysokiej jakości internetu w całej Unii Europejskiej poprzez instalację bezpłatnego Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia.

Dzięki temu gmina Choroszcz będzie mogła zainstalować bezpłatne Hot-spoty, z których skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i odwiedzający. Nowe punkty pojawią się wkrótce po podpisaniu umowy z Komisją Europejską, i po wyłonieniu wykonawcy.

Gdzie powstaną Hot-spoty? 

 

„Cieszę się, że kolejne nasze działania przyczyniają się do podniesienia komfortu życia naszych mieszkańców, ale też gości odwiedzających naszą gminę. Za uzyskany bon, w punkty bezpłatnego otwartego internetu wyposażymy miejsca publiczne, które są często odwiedzane, m.in.: Rynek 11 Listopada, teren rekreacyjny nad „Kominowym Bajorem”, Plac Brodowicza. Są to miejsca, które w ostatnim czasie zyskały nowe oblicza i nową jakość. I w dzisiejszych czasach takie udogodnienia jak bezpłatne Wi-Fi są konieczne” – powiedział burmistrz Chroszczy Robert Wardziński.”

Bezpłatne Wi-Fi pojawi się również w budynku Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choroszczy przy Dominikańskiej 2.

 

 

Red. M.L.

Fot. Pixabay

UM Choroszcz

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy