W Jedwabnem powstanie nowe miejsce do rekreacji i wypoczynku

Nowa przestrzeń dla mieszkańców Jedwabnego powstanie przy ul. Żwirki i Wigury.

– Doceniam potrzeby związane z rekreacją, ale dla mnie ważna jest także strona wizualna, wizerunek miejscowości, w której wiele się dzieje i której władze starają się, aby życie mieszkańców było wygodne, a goście doceniali, że Jedwabne pięknieje – podkreślił podczas finalizacji podpisywania umowy (28.08)  wicemarszałek Marek Olbryś.

Skwer powstanie na gminnej nieruchomości, na której znajduje się obecnie trawnik.

– Będzie służył osobom, które mają jakieś sprawy w naszym urzędzie, który jest w pobliżu, idą np. do ośrodka kultury, ale przede wszystkim mieszkańcom pobliskich bloków. Nie ma na razie w tej okolicy nawet placu zabaw. To dobre miejsce – spokojne, nieco oddalone od ulicy. Powstaną tu alejki, ławeczki, posadzimy drzewa i krzewy, choć na razie zachęcać będziemy do wypoczynku w słońcu – wyjaśnił burmistrz Adam Niebrzydowski.

Jedwabne pozyskało w tej sprawie fundusze z regionalnego programu operacyjnego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Biebrzański Dar Natury”. Wartość przedsięwzięcia to nieco ponad 42 tys. zł, w tym prawie 36 tys. zł to dofinansowanie z funduszy europejskich.

Red. M.L.

Fot. UG Jedwabne / Maciej Gryguc UMWP

Wrota Podlasia

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy