W Łomży powstała nowa siedziba Centrum Krwiodawstwa

Przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży otwarto nową siedzibę Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Jego lokalizacja przyczyni się do ograniczenia kontaktów krwiodawców z pacjentami szpitala. Terenowy Oddział w Łomży Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajdował się dotąd w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Ostatnio pobieranie krwi odbywało się w pomieszczeniach Parafii pw. Bożego Ciała przy ul. Przykoszarowej 26 w Łomży.

Zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski podziękował w imieniu mieszkańców Łomży wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowej placówki medycznej. – Każdy z nas wie, jakie znaczenie dla ratowania ludzkiego życia ma krew. Dlatego bardzo się cieszę, że powstał ten obiekt, dzięki czemu poprawi się komfort krwiodawców i osób tu pracujących. Mam nadzieję, że w niedługim czasie  przyczyni się on do zwiększania liczby chętnych do dzielenia się tym życiodajnym płynem – powiedział zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Nowa siedziba RCKiK swoje funkcjonowanie rozpoczęła 14 grudnia 2020 r.

Krew oddawać mogą osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat w godzinach 7:30 – 13:00. W każdą pierwszą środę miesiąca rejestracja dawców jest czynna w godz. 7:30-16:30, a w pozostałe środy w godz. 7:30-13:00.

 

Red. M.L.

Fot. Łukasz Chełchowski


Łukasz Chełchowski / UM w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy