W Łomży ruszył nabór biznesowych pomysłów


Vouchery w wysokości od 2 do 5 tysięcy złotych można wygrać w konkursie „Mój pomysł na biznes – Zabiznesuj w Łomży”, organizowanym przez Urząd Miejski, a skierowanym do uczniów i studentów

Rozpoczynający się (1.12) nabór biznesowych pomysłów zainaugurował briefing prasowy w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4.

– Poprzez ten konkurs chcemy aktywizować łomżyńską przedsiębiorczość, a z nadesłanych projektów wybrać te, które mają największe szanse na realizację – powiedział podczas spotkania z przedstawicielami mediów prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, zachęcając młodych ludzi do udziału w zmaganiach.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki, przypomniał, że  poprzedziły je warsztaty dla młodzieży, które odbyły się w łomżyńskich uczelniach.

– Podczas tych spotkań zachęcaliśmy młodych ludzi do tego, aby odpowiedzieli sobie na pytanie – co chcą robić w życiu? Pokazaliśmy także dobre praktyki, a w rolach mentorów wystąpili przedsiębiorcy, którzy osiągnęli biznesowy sukces – mówił.

– Cieszę się, że samorząd widzi potrzebę tego typu zadań, gdyż propagowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży, może w pewnym stopniu ograniczyć jej odpływ z miasta – powiedział dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 Artur Ciborowski.

Obecny na briefingu nauczyciel przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży Maciej Powichrowski zauważył, że uczniowie mają wiele pomysłów, ale nie bardzo wiedzą jak przekuć je w dobry biznesplan.

– Dlatego uważam tę inicjatywę za szczególnie cenną, mającą pokazać, że do tego, aby z powodzeniem prowadzić własną działalność wcale nie są potrzebne ogromne pieniądze.

Konkurs realizowany jest przez Miasto Łomża na potrzeby Zadania pn. Konkurs dla młodych przedsiębiorców „Mój pomysł na biznes”  w projekcie „Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, w ramach Programu Rozwój Lokalny, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.”


Nabór zgłoszeń i biznesplanów prowadzony będzie od 1 grudnia 2022 r. do 31 stycznia 2023 r.

Autorzy najlepszych pomysłów mogą liczyć na vouchery w wysokości od 2 do 5 tys. zł.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się pod adresem  http://biznes.um.lomza.pl/archiwa/18916

Red. M.L.

Fot. Joanna Grabowska UM Łomża

Urząd Miejski w Łomży

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy