W niedzielę wybory Prezydenta RP

Głosowanie  w wyborach prezydenckich w niedzielę (12.07) od godz. 7:00 do 21:00. W Podlaskiem uprawnionych jest ponad 914 tys. wyborców

Najwięcej  w powiecie białostockim: prawie 117 tys., a najmniej w sejneńskim – ponad 16,5 tys. osób.

W miastach regionu najwięcej wyborców jest w Białymstoku, czyli  prawie 219 tys., w Suwałkach ponad 51 tys., a w Łomży ponad 46 tys.

Jutro można oddać także w komisjach wyborczych pakiety wyborcze, jeśli głosujemy korespondencyjnie.

Głosujący wyborca musi mieć zasłonięte usta i nos. Dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Najlepiej jest też przyjść w jednorazowych rękawiczkach i z własnym długopisem.


W pierwszej turze wyborów w Podlaskiem frekwencja wyniosła ponad 60 procent. 28 czerwca głosowało około 556 tys. osób. To niska frekwencja

Nasz region zajął pod tym względem 14. miejscu w kraju. Mniej osób poszło do urn jedynie w województwach: warmińsko-mazurskim i opolskim. Najwięcej – ponad 70 procent głosowało  w województwie mazowieckim.

W Białymstoku frekwencja wyniosła nieco ponad 67 procent i była wyższa od pozostałych dwóch największych miast w naszym regionie o 7 procent, bo zarówno w Suwałkach, jak i w Łomży wyniosła ona około 60 procent.


W powiatach najwięcej osób głosowało w powiecie wysoko-mazowieckim – prawie 64 procent. Najmniej  osób poszło do urn w  powiecie sejneńskim – około 52 procent.

Do niedzieli do 21 obowiązuje cisza wyborcza. Za jej złamanie i publiczne agitowanie na rzecz kandydatów grozi milion złotych kary.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

PKW.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy