W Wasilkowie otwarto Centrum Seniora

Będzie to miejsce spotkań, integracji oraz budowania relacji seniorów z gminy Wasilków

Wyremontowane z dofinansowaniem z funduszy europejskich Centrum Seniora w Wasilkowie oficjalnie oddano do użytku w środę, 19 czerwca.

Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa podkreślił znaczenie tego miejsca z perspektywy historii regionu. Wskazał, że w czasie 100-letniej historii obiektu, mieściła się tam poczta, potem policja, a przez ostatnie 20 lat budynek stał nieużywany i niszczał. Jak podkreślił, przywrócenie go do stanu użytkowego kosztowało ponad 4,1 mln zł. Z czego 2,8 mln to dotacja z funduszy europejskich.

To dzięki środkom przekazanym przez urząd marszałkowski budynek wygląda fantastycznie i myślę, że z perspektywy użytkowej będzie to tak samo niesamowite miejsce. Już od pierwszego lipca ruszymy aktywnie z zajęciami. Jestem przekonany, że w obiekcie będzie tętniło życiem – mówił burmistrz.

Zajęcia, które mają się tam odbywać to m.in.: gimnastyka, wizaż, warsztaty plastyczne i muzyczne. Planowane są także wieczory filmowe, oraz spotkania ze specjalistami.

My z koleżankami bardzo chciałyśmy mieć takie miejsce. Wcześniej spotykałyśmy się w przedszkolnej piwnicy, a potem zaczęto budować centrum seniora. Wygląda to naprawdę obiecująco. Bardzo się cieszymy. To duże zwycięstwo seniorów – mówiła Irena Leszczyńska, członkini wasilkowskiej grupy Aktywni 50+.

Podczas uroczystego otwarcia odbyły się występy artystyczne seniorów. Czas umilała także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wasilkowa.

Red. M. L.

Podlaskie.eu

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy