„Weekend z wojskiem” – obchody Święta Wojska Polskiego we wszystkich województwach

MON oraz Wojsko Polskie organizują kilkadziesiąt pikników wojskowych w ramach centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Pikniki odbędą się w każdym województwie w dniach 13-15 sierpnia – informuje MON

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie w dniach 13-15 sierpnia organizują „Weekend z wojskiem”. To centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się w każdym województwie w Polsce.

„Razem świętujemy święto naszych żołnierzy i wiktorię Polski w walce z rosyjskim najeźdźcą w 1920 roku” – informuje MON w komunikacie.

Podczas kilkudziesięciu pikników wojskowych będzie można m.in. spotkać żołnierzy wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych, posłuchać wojskowej muzyki, zobaczyć nowoczesny sprzęt wojskowy oraz wstąpić w szeregi WP w specjalnych punktach rekrutacyjnych.

„Każdy będzie mógł sprawdzić jak wiele Wojsko Polskie może mu dać i kim może zostać w armii. Możliwości jest mnóstwo – służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk – kim tylko chcesz. Wybór należy do Ciebie” – komunikuje resort obrony.

Marszy, fanfar i wojskowych piosenek będzie można wysłuchać m.in. 13 sierpnia podczas „Wspólnego śpiewania pieśni żołnierskich” oraz 15 sierpnia na „Festiwalu orkiestr wojskowych NATO” na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Fani sportu będą mogli wziąć udział w dwóch biegach. W Warszawie na Stadionie PGE Narodowym 14 sierpnia odbędzie się bieg klasyczny „Piątka z żołnierzem”. Z kolei 13 sierpnia w Ossowie będzie miał miejsce bardziej ekstremalny „Falcon – Żelazny bieg”.

Miłośnicy kina podczas pikników 15 sierpnia w „kinie frontowym” będą mogli zobaczyć najlepsze filmy wojenne ostatnich lat. Start o godzinie 16.00 – informuje MON.

Podczas pikników będzie można również obejrzeć wystawy tematyczne

„Wiele wymiarów wojska zaprezentuje m. in. Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Centralna Biblioteka Wojskowa, Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego oraz Muzeum Wojska Polskiego. Zapraszamy na Stadion PGE Narodowy, do Muzeum Wojska Polskiego oraz na Plac Piłsudskiego. Wyjątkową wystawę będzie można zobaczyć na Placu Piłsudskiego, gdzie 15 sierpnia zostaną zaprezentowane pamiątki szefa MON z wizyt i delegacji” – czytamy w komunikacie resortu obrony.

Kolejną atrakcją pikników będzie poczta polowa, w ramach której zainteresowani będą mogli napisać kilka słów do żołnierzy, którzy pełnią służbę na granicach Polski, szkoleniach, poligonach i misjach zagranicznych.

Jak przekazał resort obrony, wicepremier i szef MON Mariusz Błaszczak będzie uczestniczył w piknikach w Łasku, Ossowie i w Iławie.

Pikniki wojskowe organizowane z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w województwie podlaskim

13 sierpnia SUWAŁKI – bulwary nad Czarną Hańczą (wjazd od A.Wajdy).

14 sierpnia GRAJEWO – Park, przy. ul. Łaziennej.

15 sierpnia -ŁOMŻA – Park im. Jana Pawła II.

Red. M.L.

Fot. PAP

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy