Wietnamczycy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę w Ogrodnikach

Mercedes E350 na litewskich numerach rejestracyjnych, a w nim ukrytych 8 Wietnamczyków. Dwie osoby znajdowały się w bagażniku pojazdu. Akcję przekroczenia granicy wbrew przepisom zorganizował Litwin.

Rozpoczął się pościg

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (22.08.2019 ) zatrzymali 8 obywateli Wietnamu za nielegalne przekroczenie granicy państwowej. Nad ranem w Ogrodnikach, kierowca samochodu osobowego marki Mercedes E350 na litewskich numerach rejestracyjnych, nie chciał poddać się kontroli patrolu Straży Granicznej i próbował uciec. Za pojazdem rozpoczął się pościg. Po przejechaniu kilku kilometrów, zatrzymał się w bocznej uliczce,a następnie próbował uciekać pieszo. Uciekinier został złapany już po kilku minutach i okazało się, że jest 39 letnim obywatelem Litwy.

Dwie osoby w bagażniku

W samochodzie uciekiniera znajdowało się 8 osób pochodzenia wietnamskiego, trzy kobiety i pięciu mężczyzn w wieku 18-34 lat. Dwie z nich były ukryte w bagażniku. Żadna z tych osób nie posiadała dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy zostali od razu zatrzymani za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. W czwartek (23.08.2019) zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Wobec 39 Litwina zostały postawione zarzuty zorganizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymano mu prawo jazdy oraz ukarano mandatami karnymi w wysokości 900 zł.

Od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 grup nielegalnych migrantów.

 

 

Red. Laura Maksimowicz

Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy