Wizyta Mikołaja z Laponii w Bielsku Podlaskim odbędzie się w zmienionej formule

Zbliżająca się wizyta prawdziwego Mikołaja z Laponii w Bielsku Podlaskim odbędzie się w zmienionej formule

Zmiana spowodowana jest dynamiczną sytuacją epidemiczną i nowymi obostrzeniami wynikającymi z nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów.

Prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedzi Bielsk Podlaski w poniedziałek, 6 grudnia 2021 roku. Niestety, nie będzie mógł spotkać się z mieszkańcami na wspólnej imprezie przed ratuszem z powodu wprowadzenia nowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów obowiązujące od 1 grudnia ogranicza bowiem liczbę osób, które mogą brać udział w imprezach i spotkaniach odbywających się także na świeżym powietrzu. W tej sytuacji organizatorzy chcą zachować się odpowiedzialnie i ograniczają do minimum wszystkie ryzyka związane ze spotkaniem z Mikołajem.

– Mimo dynamicznych zmian, na które nie mamy wpływu, uda nam się przyjąć szanownego gościa w naszym mieście. Zmieniające się warunki były dla nas, organizatorów, wyzwaniem, z którym sobie musimy radzić – mówi burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski.

Mikołaj planuje zwiedzenie Bielska Podlaskiego i pojawienie się w poniedziałek, 6 grudnia w godzinach okołopołudniowych przy instytucjach nagrodzonych w projekcie „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”, przygotowanym przez Fundację Grupy Unibep Unitalent.

Podopieczni bielskich przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych uczestniczących w tym projekcie, stworzą i nagrają prezentacje, które wcześniej zostaną przesłane online i ocenione przez Mikołaja oraz jego jury. Filmy z najwyżej ocenionymi prezentacjami zostaną nagrodzone w trzech kategoriach konkursowych.

Bez zmian pozostaje akcja ubierania świątecznych choinek

Drzewka – dzięki pomocy Nadleśnictwa Bielsk – staną przy budynku ratusza już w piątek 3 grudnia, i od tego momentu placówki biorące udział w projekcie będą mogły je stroić. Mikołaj obejrzy udekorowane choinki w poniedziałek, 6 grudnia podczas zwiedzania miasta.


Od godziny 15:00 w piątek 3 grudnia 2021 roku do godziny 10:00 w poniedziałek 6 grudnia 2021 roku – wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli wybrać najpiękniejsze spośród drzewek i oddać na nie głos w ankiecie przygotowanej przez organizatorów.

Głosowanie będzie się odbywało online za pomocą specjalnej aplikacji. Informacja o sposobie głosowania zostanie zaprezentowana w piątek 3 grudnia 2021 roku na profilach społecznościowych miasta, fundacji Unitalent i konsulatu Finlandii. Zwycięskiej placówce w poniedziałek Mikołaj przywiezie specjalną nagrodę.

Prawdziwy Mikołaj z Laponii odwiedzi Bielsk Podlaski na zaproszenie: burmistrza miasta Bielsk Podlaski, Fundacji Grupy Unibep Unitalent i Konsula Honorowego Republiki Finlandii.

Red. M.L.

UM Bielsk Podlaski

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy