Wymiany kart miejskich. Dlaczego nie przez internet?-pyta minister i deklaruje pomoc

Wiceminister Adam Andruszkiewicz chce pomóc Prezydentowi Truskolaskiemu w cyfryzacji urzędu. Ogłosił to na konferencji w Białymstoku. Chodzi o wymianę kart miejskich.

Białostockie Karty Miejskie po upływie terminu ich ważności przestaną działać. Nie będzie możliwe zapisanie na nich nowych biletów okresowych, doładowanie e-portmonetki oraz zakodowanie uprawnień do przejazdów bezpłatnych i ulgowych.

https://podlaskie24.pl/artykul/wydarzenia/bialostockie-karty-miejskie-do-wymiany/

Od 1 marca 2021 r. każdy posiadacz wydanej w 2011 roku imiennej (spersonalizowanej) Białostockiej Karty Miejskiej będzie mógł bezpłatnie wymienić ją na nową w jednym z dwóch Punktów Obsługi Klienta BKM.

DLACZEGO NIE PRZEZ INTERNET?

Jednak nie można tego zrobić przez internet. Dlatego wiceminister cyfryzacji z PiS Adam Andruszkiewicz deklaruje pomoc Prezydentowi Truskolaskiemu:

Mieszkańcy muszą się stawić osobiście. Naszym zdaniem jest to sytuacja kuriozalna. Urząd Miejski mija się z prawdą mówiąc, że nie da się tego zrobić w sposób zdalny przez internet.

Mamy ofertę dla pana Prezydenta Truskolaskiego, żeby się po prostu do nas zwrócili z prośbą o pomoc, którą im w ramach naszej administracji okażemy. Chcemy to zrobić. Chcemy to zrobić dla dobra mieszkańców miasta.- przekonywał  wiceminister Adam Andruszkiewicz.

Udostępnimy na stronie gov.pl taki formularz, żeby mieszkańcy Białegostoku mogli składać o wydanie karty wnioski bez konieczności wizyty w urzędzie. – zachęcała Anna Biała zastępca dyrektora departamentu rozwiązań innowacyjnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W Toruniu Bydgoszczy i Olsztynie istnieje możliwość składania i wydawania kart miejskich przez internet.


Red. Małgorzata Kotarska-Ołdakowska

Fot. Podlaskie24.pl

Podlaskie.24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy