Wyniki sekcji przeprowadzonej przez białostockich biegłych po śmierci Piotra Staraka

Wyniki sekcji przeprowadzonej przez białostockich biegłych po śmierci Piotra Staraka

Sekcja zwłok Piotra Woźniaka-Staraka odbyła się w Białymstoku w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego. Sprawozdanie z oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok opublikowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

 

Przyczyną śmierci Piotra Woźniaka-Staraka według biegłych z Białegostoku była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego, w wyniku działania narzędzia ostrokrawędzistego. Rozmieszczenie i cechy morfologiczne ran wskazują, że najprawdopodobniej powstały one w wyniku zadziałania śruby napędowej łodzi motorowej – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Piotr Woźniak Starak był przed śmiercią pod wpływem alkoholu. Badania krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, a badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego.

Do wypadku z udziałem producenta doszło w nocy z 17 na 18 sierpnia około godziny 2:00. Motorówka, po jeziorze Kisajno płynął Piotr Woźniak-Staraki i 27-letnia kobieta podczas zakrętu przewróciła się. Oboje znaleźli się w wodzie. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu. Około godziny 04 dryfującą łódkę zauważyli rybacy. Zgłosili to na policję. W trakcie poszukiwań, na brzegu znaleziono kobietę. Była w dobrym stanie. Ciało producenta odnaleziono kilka dni później. Pogrzeb producenta odbył się 30 sierpnia. Spoczął w rodzinnej posiadłości w Fuledzie na Mazurach.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy