Wysokie Mazowieckie. Chory znany lekarz. 50 osób na kwarantannie

Wysokie Mazowieckie. Chory znany lekarz. 50 osób na kwarantannie

 

Nowy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Wysokiem Mazowieckiem.To znany lekarz, który przyjmował w przychodni i miał wielu pacjentów.

 

,,Pisze z konieczności ponieważ osobą tą jest znany lekarz rodzinny z ul . Szpitalnej 2.  Ze względów oczywistych nie podaje danych personalnych ale wszyscy niemal w mieście o tym mówią i się nie mylą.

 

Proszę wszystkie osoby które miały w ciągu ostatnich 2 tyg kontakt z Panem doktorem o zgłaszanie tego faktu do Sanepidu w Wysokiem Mazowieckiem gdzie będzie to weryfikowane

 

Z oczywistych względów wszystkie gabinety lekarzy rodzinnych z ul Szpitalnej 2 zostały zamknięte na czas kwarantanny a wszyscy pacjenci mogą skorzystać w tym czasie z porad w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem (szczegółowa informacja na stronie Szpitala).


Na chwile obecna objętych zostało ok 50 osób kwarantanną z uwagi na kontakt z Panem Doktorem w tym 5 osób ze szpitala. Nasz szpital pracuje normalnie, nie są zamknięte żadne oddziały.


W celu zwiększenia bezpieczeństwa personelu medycznego od dzisiaj przed szpitalem ustawiamy namioty celem wstępnej oceny chorych zgłaszających się do naszej placówki.


Bardzo proszę o nie uleganie panice a jednocześnie błagam o stosowanie się do zaleceń dotyczących częstego i dokładnego mycia rąk, unikania spotkań i zachowania odległości a także stosowania na co dzień środków ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawic.

– pisze w komunikacie Bogdan Zieliński starosta wysokomazowiecki.

Zarażony lekarz rodzinny przebywa w izolacji domowej.

Według naszego informatora lekarz przed zdiagnozowaniem choroby, skarżył się na duszności dlatego wykonano mu badanie płuc w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem.

#zostańwdomu

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

Bogdan Zieliński

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek

To są jaka co ten lekarz robił. Ponoć wiedząc że jest chory poszedł na rentgen sobie zdjęcie zrobić.

Partnerzy