XIX Europarada w Suchowoli!


Dziś o godzinie 13, w parku miejskim w Suchowoli rozpoczęła się XIX Europarada Orkiestr Dętych. To jedna z najważniejszych imprez w Suchowoli. Na wydarzenie składały się koncerty gwiazd, występy mażoretek oraz wybory MISS. Impreza została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki. Widzów Europarady nie przepędziła nawet burza, która rozpętała się chwilę po przemówieniach.

 

Ostatnia parada w tradycyjnym wydaniu miała miejsce dwa lata temu

Wszystko przez wybuch pandemii. Poprzednia edycja – choć to zazwyczaj wydarzenie coroczne – miała charakter jedynie wirtualny. W tym roku jednak postanowiono powrócić do klasycznej formy festiwalu. Choć i tym razem nie obyło się bez pewnych ograniczeń koronawirusowych. Obszar wydarzenia był strefą zamkniętą, gdzie jedynie 250 niezaszczepionych osób miało prawo wstępu. Osoby z potwierdzeniem odbycia szczepienia mogły natomiast poruszać się po terenie imprezy bez limitów. W trakcie trwania wydarzenia, goście mogli oglądać między innymi występy orkiestr dętych z Suchowoli, Zambrowa, Jasionówki i Wasilkowa. Inauguracyjny koncert dała grupa Ziomki Poziomki.

 

Około godziny 16 odbył się konkurs Miss Europarady

Brały w nim udział cztery zawodniczki z czterech różnych miejscowości. Dziewczyny z Zambrowa i Jasionówki otrzymały najwięcej braw od publiczności.  Odbyły się także pokazy street dance, a na zwieńczenie imprezy – o godzinie 21 – przewidziano koncert młodej i znanej gwiazdy – Roksany Węgiel. To zwyciężczyni pierwszej edycji programu The Voice Kids, a także Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Wydarzenie zakończy się hucznie – kolorowym pokazem fajerwerków. XIX Europaradzie towarzyszy także promocja książki „Suchowola. Historie lokalne”. To zbiór opowieści wojennych, rodzinnych i sąsiedzkich właśnie z tych regionów.

Mimo, że w trakcie imprezy rozpętała się burza, nie przeszkodziło to w pomyślnym przeprowadzeniu całej imprezy. Europarada Orkiestr Dętych to jedna z najważniejszych imprez w Suchowoli. Trzeba także dodać, że to właśnie w tej miejscowości znajduje się geograficzny środek Europy.

 

Red. Kamil Dąbrowski

Fot. Kamil Dąbrowski

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy