Z Białegostoku wyruszył kolejny transport humanitarny

Transport z czterema tonami darów wyjechał w poniedziałek (04.07) ze stadionu miejskiego w Białymstoku do rejonu jaworowskiego na Ukrainie. Podobny transport z pomocą wyjechał w ostatni piątek do Łucka

Z Białegostoku wyruszył kolejny transport humanitarny, który zorganizowało Miasto Białystok we współpracy z Fundacją Folkowisko z Gorajca. Dzięki mieszkańcom do uchodźców w rejonie jaworowskim trafi ok. 4 ton niezbędnych produktów.

Z Białegostoku z pomocą humanitarną wyruszyły bus i samochód ciężarowy wypełnione żywnością długoterminową zgormadzoną od białostockich darczyńców oraz chemią i środkami czystości przekazanymi Miastu Białystok z UNHCR. Pomoc z Białegostoku trafi do magazynu Fundacji Folkowisko. Następnie wraz z innymi darami zostanie przekazana do 9 punktów dla uchodźców w rejonie jaworowskim, w tym do Centrum Paliatywnego w Niemirowie.

– Dzięki białostoczanom, którzy po raz kolejny pokazują, że potrafią dzielić się dobrem, możemy pomagać narodowi ukraińskiemu. Wspieramy również organizacje pozarządowe, bo bez nich ta pomoc nie byłaby tak efektywna – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Dziękuję wszystkim mieszkańcom, organizacjom pozarządowymi i wolontariuszom, którzy od pierwszych dni wojny w Ukrainie wspierają i niosą pomoc w różnej formie.

Fundacja Folkowisko z Gorajca zaangażowana jest w pomoc Ukrainie od początku wojny. Ma duże doświadczenie w pomocy humanitarnej. Z racji bliskiej odległości od granicy Fundacja ma większe możliwości przekazywania pomocy humanitarnej na teren Ukrainy.

Miasto Białystok dotychczas do Ukrainy z pomocą humanitarną wysłało: 2 autobusy, 2 tiry, 40 busów i 12 aut osobowych. Łącznie ok. 100 ton niezbędnych produktów.

Red. M.L.

Fot. UM Białystok

Urząd Miejski w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy