Zapora na granicy z Białorusią będzie miała 180 km; wśród wyposażenia m.in. czujniki ruchu

Szef MSWiA: zapora na granicy z Białorusią będzie miała 180 km; wśród wyposażenia m.in. czujniki ruchu

Zapora na granicy z Białorusią będzie miała 180 km – zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak przekazał, na granicy staną pięciometrowe stalowe słupy zwieńczone półmetrowym zwojem z drutu kolczastego. Zapora będzie wyposażona w czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.
Na czwartkowej konferencji prasowej szef MSWiA poinformował, że zapowiadana zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Jak wskazał, na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. „Tam w inny sposób będziemy zabezpieczali nasza granicę” – zaznaczył minister.

Na granicy staną pięciometrowe stalowe słupy zwieńczone półmetrowym zwojem z drutu kolczastego – łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. „Bardzo mocno chcę podkreślić, że zastosujemy nowoczesne, elektroniczne metody zarządzania granicą. To nie będzie tylko fizyczna, inżynieryjna zapora, ale będzie wyposażona w cały system perymetrii” – powiedział Kamiński.

 

Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. „Dodatkowo wzmocnimy granicę nową grupą funkcjonariuszy – 750 etatów dla Straży Granicznej rząd dedykuje na wzmocnienie granicy wschodniej” – poinformował minister. (PAP)

Red. OKO

Fot. PAP/Maciej Wąsik Twitter

PAP Regiony

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy