„Zatrzymać Plandemię” – Białymstokiem przeszedł marsz anty-covidowców. Prawie nikt nie miał maseczki.

„Stop fałszywej pandemii”, „Wyłącz telewizję, włącz myślenie” – takie hasła mogliśmy usłyszeć na sobotnim (10 października) marszu, który przeszedł ulicami Białegostoku. Tematem przewodnim marszu była walka z obostrzeniami, które nałożył na obywateli rząd w celu walki z pandemią COVID-19.

 

Anty-Covidowcy w akcji.

Na placu NZS, pod pomnikiem „Bóg, Honor, Ojczyzna”, w sobotnie południe zebrało się około 500 osób. Wszyscy przyszli, aby walczyć z „fałszywą pandemią”, w ich mniemaniu sztucznie stworzoną przez rząd. Zdecydowana większość nie miała maseczek na twarzach. Po odśpiewaniu hymnu uczestnicy ruszyli ulicami Białegostoku, trzymając w rękach transparenty z napisami m.in. „Zakończyć pandemię”, oraz flagi Polski.

„Chcemy pokazać się, że jesteśmy wolnymi ludźmi. Oczekujemy, że po naszym marszu ludzie będą się zachowywać tak samo jak my – jak wolni ludzie. A nie zastraszeni jak masa bezimienna. Człowiek to jest stworzenie boskie, myśląca osoba, a nie zwierze, które można na łańcuchu trzymać. Najgorszym wirusem jest niewola” – mówi maszerujący aktywista.

 

Zobacz film:

 

Funkcjonariusze spisywali uczestników.

Z racji tego, że zdecydowana większość nie stosowała się do obostrzeń sanitarnych, funkcjonariusze policji, będący na miejscu spisywali ich oraz zatrzymywali. Jak twierdzą uczestnicy marszu – całkowicie bezprawnie.

„Obostrzenia wprowadzone czym? Rozporządzeniem pisanym na kolanie? Artykuł 31 ustęp 3 Konstytucji RP mówi o wolności. Wolność można ograniczyć tylko ustawą, a nie rozporządzeniem” – mówi jedna z uczestniczek marszu.

Tak samo wielu innych aktywistów twierdziło, że nakaz noszenia, oraz kary za brak nałożonej maseczki są nielegalne i niezgodne z Konstytucją naszego kraju.

 

Mimo to Policja rozwiązała zgromadzenie.

Jak poinformowała nas Urszula Boublej, Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Białegostoku, zgromadzenie zostało rozwiązane po dwukrotnym upomnieniu przewodniczącej marszu.

„Prezydent Miasta Białegostoku rozwiązał zgromadzenie publiczne: „Protest przeciwko globalistycznym zapędom rządu”.  Nastąpiło to po dwukrotnym poinformowaniu przewodniczącej zgromadzenia o konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Uczestnicy zgromadzenia nie nosili maseczek oraz nie zachowywali dystansu 1,5m. Uczestników zgromadzenia było około 500. Dlatego też na pisemny wniosek Policji zgromadzenie zostało rozwiązane”

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji oraz do przejrzenia zdjęć poniżej.

Red. Kamil Dąbrowski

Fot. Kamil Dąbrowski – Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jurek

Kłamcy kłamcy i jeszcze raz kłamcy!!!po pierwsze Kupcie se liczydła bo pod górkę wam z liczeniem. Po drugie nikt nie rozwiązał manifestacji , która doszła do końca swego programu i ludzie sami dobrowolnie się rozeszli. Policja zachowała się wzorowo bez żadnych prowokacji za co było im podziekowane.

Partnerzy