Znowu wybory marszałka i zarządu województwa

 

Po rezygnacji z funkcji marszałka Artura Kosickiego (5 lutego) a następnie rezygnacji z rezygnacji (7 lutego), dziś (18 lutego) radni znowu musieli od nowa wybierać marszałka i zarząd województwa. Przed sejmikiem podczas narady klub PiS ustalił, że właśnie ten sposób będzie zgodny z prawem. Radni PiS chcieli w ten sposób uniknąć zarzutów o nielegalności działania zarządu. Klub PiS ponownie zgłosił Artura Kosickiego a klub opozycji Stefana Krajewskiego.

Marszałek Kosicki zrezygnował!

Artur Kosicki dostał  16 głosów i ponownie został wybrany marszałkiem województwa podlaskiego. Stefana Krajewskiego poparło 13 radnych.

,,Dziękuję kolegom za ponowne zaufanie mi”- powiedział po głosowaniu Artur Kosicki z PiS

Do zarządu PiS ponownie zgłosił Marka Olbrysia, Stanisława Derehajło, Wiesławę Burnos i Marka Malinowskiego. Ci radni ponownie zostali wybrani do zarządu województwa podlaskiego. Marek Olbryś i Stanisław Derehajło dostali 17 głosów. Marka Mailnowskiego poparło 16 radnych a Wiesławę Burnos tylko 15 radnych.

Kosicki na dywaniku prezesa Kaczyńskiego

Podczas debaty marszałek Artur Kosicki nie chciał odpowiedzieć na pytania opozycyjnych radnych dlaczego zrezygnował z funkcji a potem znowu się rozmyślił i przez to konieczne było powtórne wybieranie zarządu.

,, Rządzenie województwem to nie zabawa w piaskownicy”- mówił po ponownym wyborze tego samego marszałka Cezary Cieślukowki radny PSL

,,Może marszałek znowu się rozmyśli” – zastanawiał się Maciej Żywno z Platformy Obywatelskiej.

Red. OKO

Fot. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy