Żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej będą prezentować swój sprzęt

W Podlaskiem żołnierze 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej będą prezentować swój sprzęt. To część akcji „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, w ramach której wojskowi spotykaja się z mieszkańcami, pokazują swoje uzbrojenie i odpowiadają na wszystkie pytania zainteresowanych.

W poniedziałek żołnierze promowali wojsko w Wysokiem Mazowieckiem.

W miejscowości Wysokie Mazowieckie żołnierze dywizji opowiadali o służbie wojskowej i możliwości jakie są z nią związane, a także o sposobach wstąpienia do Wojska Polskiego.

We wtorek (23.11) żołnierze różnych formacji wchodzących w skład tej dywizji spotkają się z mieszkańcami Brańska, Moniek i Nowogrodu. W środę (24.11) będą w Łomży, Siemiatyczach, Augustowie i Hajnówce, a w czwartek (25.11.) w Grajewie, Tykocinie, Ciechanowcu, Bielsku Podlaskim i w Dziadkowicach.

Na ten sam dzień (25.11.) w Nowogrodzie od godz. 9:00 zaplanowano także część ćwiczeń taktycznych TUMAK-21 z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.

Prezentacje sprzętu i spotkania z mieszkańcami kontynuowane będą także w piątek (26.11.), kiedy to żołnierze kilka godzin (od 10:00 do 14:00) spędzą w Szepietowie, Olszewie-Wsi (gm. Brańsk) i w Grodzisku.

 

Red. OKO

Fot. 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana Facebook

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy