Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

W wypadkach drogowych na całym świecie każdego roku  ginie ponad milion osób.

63 osoby zginęły, a 311 zostało rannych w blisko 300 wypadkach. To tegoroczny bilans tragicznych zdarzeń na drogach województwa podlaskiego.

Statystyki są tylko liczbami, jednak za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych i ich rodzin, ale także sprawców zdarzeń.

Nie sposób wymienić wszystkie przyczyny niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Kilka z nich jednak powtarza się najczęściej. To nadmierna prędkość, brawura, nieuwaga czy brak koncentracji, spowodowany na przykład używaniem telefonu a przede wszystkim – prowadzenie pojazdów i korzystanie z drogi pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że na całym świecie w wypadkach drogowych ginie co roku około miliona 300 tysięcy. Kolejne 20 do 50 milionów osób zostaje rannych, a wiele z nich do końca życia nie odzyskuje pełnej sprawności.

Siadając za kierownicę czy w inny sposób korzystając z drogi pamiętajmy, że od naszego zachowania i naszych decyzji zależy nasze bezpieczeństwo, oraz zdrowie i życie innego człowieka.

Red. M.L.

Fot. arch. Podlaskie24.pl

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy