Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży zarażony COVID -19

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży zarażony COVID-19

 

Coraz więcej osób podejrzanych  jest o możliwość zarażenia koronawirusem przez Macieja Borysiewicza wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Maciej Borysewicz jest  obecnie w łomżyńskim szpitalu.  Ale do tej pory radny był bardzo aktywny zawodowo, społecznie i politycznie.Uczestniczył między innymi w zbieraniu podpisów na Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej.

Jak poinformowała Radio Białystok Karolina Kołakowska z Sanepidu- Cały czas ustalane są kolejne kontakty i wiceprzewodniczącego, i ludzi, którzy z kolei z nimi mieli styczność. Robione to jest na wszelkie możliwe sposoby, czyli i na podstawie wywiadu z wiceprzewodniczącym i np. zdjęć, na których widać osoby mu towarzyszące przy różnych okazjach w ostatnich tygodniach.

To już około czterdziestu osób. Ale poszerza się krąg potencjalnych zakażonych.

Sanepid informuje osoby zagrożone zakażeniem i prosi o pozostanie w domach. Służby pobiorą od nich wymazy do badań. Będą  jednak musieli pozostać w izolacji domowej.

Na wynik te osoby czekały około dwóch dni. Niekażeni będą mogli wrócić potem do swojej zwykłej aktywności. Jednak jeśli u kogoś badanie potwierdzi zakażenie, to znowu rozpoczną się poszukiwania osób, które miały z nimi kontakt.

Radni w izolacji

Jak informuje Radio Białystok- W izolacji domowej  już pozostaje m.in. grupa co najmniej sześciorga łomżyńskich radnych, w tym przewodniczącej rady miejskiej, którzy kontaktowali się z wiceprzewodniczącym oraz inne osoby, które towarzyszyły mu w pracy i przy okazji różnych uroczystości.

Prezydent Łomży i jeden z wiceprezydentów, którzy mieli kontakt z Maciejem Borysewiczem 4. czerwca podjęli decyzję o przejściu na pracę zdalną do końca tygodnia. Wtedy upłynie dwa tygodnie od kiedy spotkali się z Maciejem Borysiewiczem.

 

Red. OKO

Fot. Facebook Maciej Borysiewcz

Polskie Radio Białystok

0 0 votes
Article Rating
  • Lider nowy

Powiązane artykuły:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Partnerzy